Субота, 04.05.2024, 13:49
Вітаю Вас Гість | RSS

Літературно-мистецький портал Хмельницької ЗОШ №20

Категорії розділу
Мої файли [1]
Музичне мистецтво [1]
В основу покладено провідні положення сучасної музичної педагогіки, а саме: визначення мети загальної музичної освіти у широкому культурологічному контексті; підхід до сприймання музики як основи загальної музичної освіти; ставлення до музичного мистецтва як джерела і предмета духовного спілкування.
Презентації [61]
Презентації за програмовими творами та авторами
Русский язык [7]
Все материалы необходимые для изучения русского языка в школе
Зарубіжна література [17]
Все для уроків світової літератури
Cценарії та літературно-музичні композиції [2]
Матеріал необхідний для позакласної роботи з учнями
Художня культура [6]
Матеріали з предмета "Художня культура" Художня культура є невід'ємною частиною духовної культури людства. Вона відкриває людині шлях до прекрасного. Основа художньої культури – мистецтво, яке в художніх образах відображає дійсність, концентрує в собі головні особливості естетичного ставлення до світу. Мистецтво покликане виховувати художній смак людини, розвивати її здатність до творчості за законами краси.
Нормативно-правова база [3]
Керівні документи щодо вивчення предметів музика,російська мова,світова література та художня культура.
Електронні підручники та довідкова література [3]
Електронна шкільна бібліотека. Українські підручники в електронному вигляді
ЛІТЕРАТУРНІ ДИКТАНТИ [5]
Літературні диктанти – це система вправ та завдань, які дають змогу швидко і різнобічно перевірити знання учнів з теми, що вивчається, вміння відокремлювати основне, систематизувати, узагальнювати матеріал.
ЕКСПЕРЕС-УРОКИ [2]
Досить зручний варіант роботи з учнями дистанційно!
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 112
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Зарубіжна література

«Жанр фентезі і сучасна література»
[ Викачати з сервера (11.2 Kb) ] 08.01.2013, 12:21

Стаття «Жанр фентезі і сучасна література».

Фентезі, фентезі, фентезі! Досить часто чуємо ми це слово, в яке кожен вкладає власне значення. В чому ж причина такої популярності та попиту на літературу саме цього жанру. Спробуємо звернутись до статистики.

Останні роки, дійсно, одну з провідних позицій в сучасній  літературі зайняв жанр фентезі. Слід визнати, що за об’ємом видань і популярності у рядового читача він залишив далеко позаду всі інші напрями фантастики.
Фетезі  поступається по кількості назв і об’ємам продажів лише дамському роману і детективу. Серед всіх літературних течій саме цей жанр найшвидше розвивається, освоюючи нові території і привертаючи все більше читачів.

Першим твором і класикою епічного фентезі вважається «Володар Кілець» Толкієна. Перед публікацією книги він сказав: «Я виставив своє серце на розстріл».

Хто ж він такий - цей Толкієн? Чому він так болісно переживав за своє дітище? Насправді нелегко знайти визначення, яке могло б позначити ту культурну революцію, яку принесла з собою ця людина - англійський філолог і за сумісництвом літератор. Йому не судилося повною мірою дізнатися про власну доленосну роль: бум толкієністикі припав якраз на сімдесяті-вісімдесяті (до нас  він прийшов ще пізніше - після перебудови).

    Доля Толкієна бідна подіями: народившись в Африці, у віці чотирьох років він приїхав до Великобританії, яку не залишав до смерті. Вчився в Оксфорді, потім викладав там англійську мову і літературу; видав кілька наукових робіт, порівняно успішних. І в той же час Толкієн створював книги, які змінили обличчя не тільки словесності, але й всієї культури. У середині безнадійного ХХ століття він знайшов золотий ключик від потаємних дверцят, через яку мільйони читачів ввійшли в привабливий і дивний світ Середзем'я. Ось де переховувався вихід з нескінченного кошмару воєн, геноциду, тиранії, масової культури: на сторінках книг, дотепно і розумно відродити чарівний аромат верескового меду, втрачених міфів старої Європи. Дійсно, не казка, а міф - його Толкієн повернув у реальність і протиставив їй, виконавши свою місію набагато віртуозніше Манна або Борхеса. Тоді людство почало грати - в гобітів, гномів і ельфів; рятувати з рук Темного Володаря чарівне кільце і нез'ясовним чином здобувати перемогу над всемогутнім злом. Лише читаючи ці книги ми можемо повірити в реальність нереального і в перемогу слабкого над сильним. Професор Толкієн непомітно покинув цей світ, але той, відкритий ним світ, залишився з нами. Ми всі граємо в його гру досі.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: Vchutel | Теги: Фентезі, стаття, Толкієн, Володар кілець, Позакласна робота
Переглядів: 1011 | Завантажень: 19 | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Друзі нашого сайту